+420 736 603 469 info@ajurveda-lotus.cz

Cesta ke zdraví není ani dlouhá, ani složitá.Jen musíme vědět, kudy jít.

Pulsní diagnostika

Ajurvédská pulsní diagnostika

konstitučního typu je stavebním kamenem celkového léčebného systému, jehož nedílnou součástí jsou pravidelné ajurvédské masáže a dodržování principů ajurvédy v oblasti stravy, cvičení, meditace a všech činností spojených s našimi životy.

Každý z nás má podle ájurvédy v sobě tři energie – Vátu, Pittu a Kaphu. Již se s nimi narodíme. Máme tedy od narození daný tzv. konstituční typ, což znamená, že od každé této energie máme trochu nebo více a to je naše individualita. Každou tuto energii něco živí a něco narušuje. Nejdůležitějším faktorem je naše strava, ale neméně důležité je to, co a kde děláme, co k tomu používáme, jaké je venku počasí apod.

Pokud dojde k vychýlení některé z tří dóš, přichází nemoc. To je čas, kdy si musíme uvědomit, že jsme dlouhodobě něco porušovali a některou dóšu narušili a musíme ji uvést co nejdříve k její přirozenosti. Pak nastává obnova a regenerace organismu a navrátí se nám zdraví. Jak to probíhá?

Ájurvédská diagnostika je nejpřesnější pokud se udělá ráno. Tepová frekvence není rušena psychickým vypětím během dne, zrychleným tepem po cvičení, jídle nebo milování. Ideální pro kvalitní diagnostické zjištění je jen lehká snídaně bez kávy. K diagnostice se může dostavit pouze zdravý klient bez infektu (není myšlen klient, který dlouhodobě užívá léky na cukrovku, krevní tlak, antikoncepci apod.) Tady samozřejmě diagnostika možná je a je dokonce žádoucí.

Klient se dostaví k diagnostice dle telefonické nebo e-mailové objednávky. Diagnostika trvá cca 60 minut. Zjištění se dělá na levé ruce u žen, pravé ruce u mužů. Upřesnění pulsního zjištění se doplňuje o mnoho otázek, které se často rozvíjí v další dotazy, jež pomohou k vyhodnocení a sestavení režimu pro zlepšení zdravotního stavu a určení, jaká strava je nejvhodnější, které oleje budou následně použity při masáži, jaké činnosti a v jaký čas jsou vhodné, aby nedocházelo ke zhoršení stavu.

 

Jako součást diagnostiky je podáván zdarma ájurvédský čaj.

 

Délka diagnostiky: 60-180 minut

Cena: 500,- Kč/hod

Iveta Šebíková

Iveta Šebíková


Ajurvéda Lotus

Sídlo firmy:

Horní Tošanovice 170,

739 53