+420 736 603 469 info@ajurveda-lotus.cz

Cesta ke zdraví není ani dlouhá, ani složitá.Jen musíme vědět, kudy jít.

Abhyanga – Královská ajurvédská masáž

Ajurvédská masáž celého těla směsí teplých olejů podle konstitučního typu a obtíží klienta.

Masáž spočívá v jemném masírování s účelově prováděnými tahy tak, aby každá buňka Vašeho těla dostala to, po čem právě žízní.

Masáž má stejnou měrou relaxační jako léčivé účinky. Hluboká relaxace tiší energii Váta, která má na svědomí až 60% všech nemocí. Uklidňuje nervový systém, odbourává stres a navozuje klidný spánek. Během masáže dochází k uvolnění celého těla, svalových skupin, kloubů, jež se také masírují, aby byly stále pružné a pevné a plnily tak svou úlohu, eliminuje artrózu a revmatismus.

 

Je povzbuzován lymfatický systém k vylučování toxických látek, harmonizuje se kardiovaskulární systém, což vyrovnává krevní tlak, má dobrý vliv na výživu a elasticitu kůže, odstraňuje suchost a hrubost pokožky, léči mnohé kožní problémy. U dětí a dospívajících přispívá ke zdravému vývinu, povzbuzuje růst. U žen s dominantní energií Váta s potížemi početí, upravuje hormonální systém a přispívá k otěhotnění. U žen po porodu (po šestinedělí) navrací sílu a vitalitu. Současně reguluje hormonální hladinu žen v přechodu a po přechodu. U mužů přispívá k regulaci sexuální touhy, zabraňuje impotenci, má výrazný vliv na prostatické potíže. Součástí masáže Abhyanga je také masáž hlavy, která léčí psychosomatické poruchy a přispívá k výživě pokožky hlavy a regeneraci vlasových folikul, vlasy se stávají pevnější, brání tedy vypadávání a šedivění vlasů. Abhyanga masáž má výrazný vliv na omlazení a zmírňuje procesy stárnutí.

Pro maximální účinek ajurvédské masáže dostává klient před masáží i po jejím skončení k pití ajurvédský čaj. Tento čas před masáží je využitý ke krátkému rozhovoru ze kterého vyplyne, jak bude terapeut při masáži postupovat a jaké nejvhodnější oleje použije, aby se ajurvédská masáž stala maximálně prospěšná

Po masáži je vhodné ještě minimálně 10 – 15 minut relaxovat. Udělejte si tedy na svou masáž čas, bude pro vaše zdraví velkým přínosem.

Součástí této masáže je aromaterapie a muzikoterapie jako doplněk komplexní léčby a navození příjemné pohody, čímž se zvyšuje účinek masáže.

Délka masáže: 90 minut + 15 minut klid

Cena: 1200,- Kč

Iveta Šebíková

Iveta Šebíková


Ajurvéda Lotus

Sídlo firmy:

Horní Tošanovice 170,

739 53